fbpx

Tag: совети

7 НАЧИНИ ЗА БРЗО НАМАЛУВАЊЕ НА КИЛОГРАМИТЕ

Најголемиот дел од луѓето се константно незадоволни од телесната тежина и сметаат дека е потребно да намалат некој килограм. За разлика од процесот на дебелење, симнувањето килограми е секогаш потешко,...

4 ПРОМЕНИ КОИ ТРЕБА ДА ГИ НАПРАВИШ ВО НАЧИНОТ НА КОЈ РАЗМИСЛУВАШ

Начинот на кој размислуваме за животот, успесите и падовите во голема мера влијае на самиот квалитет на нашиот живот. Подготвивме листа од 4 промени кои ние препорачуваме да се обидете...

КАКО ДА ЗБОРУВАШ, ЗА ЛУЃЕТО ДА САКААТ ДА ТЕ СЛУШААТ (TED Talks)

TED Talks се меѓу нашите омилени содржини, а особен впечаток ни остави Julian Treasure со неговиот говор од 2013 година насловен „How to speak so that people want to listen“.

ПРОЧИТАЈ И...

Еден клик те дели до одмор баш каков што си замислуваш

Во чекор со светските трендови, туристичката агенција Аурора Турс лансира систем за онлајн плаќање и резервации за патувања. Аурора...

НАЈДОЛГАТА НОЌ НА МИШЕЛ

Од оваа килава историска дистанца и најголемите скептици признаваат дека 1971 година може да се пофали со многу важни настани. Ние обичните...

ПОМРДНИ СЕ МАЛКУ, СИ МИ ЗГАЗНАЛ НА ДУШАТА!

На светот понекогаш се случуваат и чуда. Јапонска народна поговорка Прочитав многу написи за штетноста на алхохолот. Што направив...