fbpx
ПОЧЕТНА НОВОСТИ

НОВОСТИ

Еден клик те дели до одмор баш каков што си замислуваш

Во чекор со светските трендови, туристичката агенција Аурора Турс лансира систем за онлајн плаќање и резервации за патувања. Аурора...

SKOPJE SECRET SPOTS PART 1 – БЛАГОЈА ВАРОШАНЕЦ

Благоја Варошанец е историчар на уметност и во моментов работи како куратор и Виш кустос во Музејот на современа уметност во Скопје.

СИТЕ ПРАШАЊА ЗА COVID-19 ОДГОВОРЕНИ НА ЕДНО МЕСТО

Со глобалната пандемија, се шири и епидемија на лажни вести, непроверени информации, измислени сведоштва и секакви трули информации со цел создавање на...

MACBOOK PRO 13” – ПРВ ПОГЛЕД – ВИДЕО (THE VERGE)

Новата, редизајнирана и сега феноменална тастатура и 10-тата генерација на Intel i5 процесор се меѓу највоочливите унапредувања на новиот адут.

ЗОКИ ПОКИ НА МТВ & YOUTUBE

Неделава започна со емитување Зоки Поки - нова ТВ серија во продукција на Кино око. Снимена е минатото лето...