fbpx
ПОЧЕТНА АДВЕРТАЈЗИНГ

АДВЕРТАЈЗИНГ

ЛЕКЦИИ ПО МАРКЕТИНГ ОД LEGO

LEGO е без сомнение меѓу најсилните брендови на планетата. Заразните лего коцки се изум на Ole Kirk Christiansen уште од 1932 година...

JUST DO IT! – Приказната зад слоганот

JUST DO IT е еден од најсилните и најмаркантните слогани во историјата, но приказната за неговото создавање е малку позната, но и...

БЕСПЛАТНА ЛЕКЦИЈА ОД AMAZON ЗА Е-MAIL МАРКЕТИНГ

Кон средината на јануари, еден корисник на Reddit објави темплејт за e-mail (Newsletter) кој му пристигнал од Amazon, веројатно по грешка. Олеснително...

АНАТОМИЈА НА CLICKBAIT НАСЛОВИТЕ

Сигурни сме дека најмалку еднаш досега сте „наседнале“ на clickbait наслов на социјалните мрежи. Коренот на clickbait насловите е уште од многу...

ПРВ ВИРТУЕЛЕН САЛОН ЗА АВТОМОБИЛИ

Kia Motors Macedonia од вчера претстави нов, револуционерен за нашиот пазар начин за запознавање на потенцијалните клиенти со автомобилите на брендот. За...