fbpx

ФИЛМ

НОВИ ТРЕЈЛЕРИ ОД NETFLIX И HBO

Стриминг платформите не мируваат и најавуваат уште многу интересни остварувања во периодот кој следува. Имајќи предвид дека бројот на нивни претплатници драстично...

ЗОКИ ПОКИ НА МТВ & YOUTUBE

Неделава започна со емитување Зоки Поки - нова ТВ серија во продукција на Кино око. Снимена е минатото лето...

6 НОВИ ТРЕЈЛЕРИ КОИ ТРЕБА ДА ГИ ПОГЛЕДНЕТЕ

Во периодот кој е зад нас веројатно изгледавте едно чудо филмови и тв-серии. Стриминг платформите се едни од ретките бизниси кои профитираат...

И АКАДЕМИЈАТА СЕ ПРИЛАГОДУВА НА ПАНДЕМИЈАТА

Ако не сте знаеле, еден од условите за филм да биде меѓу листата на кандидати за номинација за Оскар е да биде...

ТОП 10 ФИЛМОВИ – АЛ ПАЧИНО

Правењето листа од Топ 10 филмови со Ал Пачино не е случајно. Го правиме тоа во чест на 80-тиот роденден на еден...