fbpx

12 МИНУТИ ВЕЖБИ ЗА ТОП ФОРМА!

27.2.2021

Глобалната пандемија не е оправдување да престанете со вежбање. Напротив, времето поминато дома може да биде многу ефикасно и да делува благородно на вашето тело и ум.

Одбравме (по препорака од пријателка) 12-минутен TABATA Method тренинг (или High Intensity Training) за кој не ви е потребна никаква опрема и можете да го изработите во домашни услови. Со оглед на намаленото движење, ваквите вежби со висок интензитет се одлични за согорување на мастите, будење на метаболизмот, како и продолжен ефект на согорување на калории и по вежбата.

Има студии кои покажуваат дека 4-минутен TABATA тренинг е многу поефикасен од традиционалните кардио тренинзи. Пробајте дома:

Heather Robertson е една од најпознатите фитнес инфлуенсерки. Проверете го нејзнитиот YouTube канал и можеби ќе пронајдете уште интересни содржини.

Биди дел од Telegram каналот на SMART и добивај дневна доза интересни содржини директно на твојот телефон!

СЛИЧНИ СТОРИИ