fbpx

ТОП 10 ФИЛМОВИ – АЛ ПАЧИНО

06.5.2021

Правењето листа од Топ 10 филмови со Ал Пачино не е случајно. Го правиме тоа во чест на 80-тиот роденден на еден од најмаркантните холивудски актери во последните неколку декади.

Ако сте die hard филмски фанови, сигурни сме дека сте ги гледале сите филмови од листава. Ако имате пропуштено, мерките за ограничено движење создаваат перфектни услови за филмски маратон.

Уживајте во трејлерите и ставете на листа за гледање тоа што сте пропуштиле:

10. Scarecrow (1973)

9. Glengarry Glen Ross (1992) 

8. Scarface (1983)

7. The Irishman (2019)

6. Carlito’s Way (1993)

5. The Panic in Needle Park (1971)

4. Serpico (1973)

3. The Godfather (1972)

2. Dog Day Afternoon (1975)

1. The Godfather Part II (1974)

Биди дел од Telegram каналот на SMART и добивај дневна доза интересни содржини директно на твојот телефон!

СЛИЧНИ СТОРИИ