fbpx

И АКАДЕМИЈАТА СЕ ПРИЛАГОДУВА НА ПАНДЕМИЈАТА

06.5.2021

Ако не сте знаеле, еден од условите за филм да биде меѓу листата на кандидати за номинација за Оскар е да биде на програмата во кино салите во Лос Анџелес барем една седмица.

Сепак, и Академијата оваа година се прилагодува на новонастанатата ситуација и за првпат во својата историја ќе дозволи во конкуренција да влезат и филмови кои се достапни само на стриминг сервисите.

Најавата е дека овој искучок ќе биде само за оваа година.

Биди дел од Telegram каналот на SMART и добивај дневна доза интересни содржини директно на твојот телефон!

СЛИЧНИ СТОРИИ